Informacja ze spotkania związków zawodowych z Zarządem PKP CARGO S.A. w dniu 26 czerwca 2024 r

Informacja ze spotkania związków zawodowych z Zarządem PKP CARGO S.A. w dniu 26 czerwca 2024 r

Na spotkaniu Związków Zawodowych z Zarządem Spółki PKP Cargo S.A. w dniu 26 czerwca 2024  p.o. Prezesa dr Marcin Wojewódka po raz kolejny odmówił sporządzania protokołu ze spotkania, o co wnosiliśmy.  Obecny Zarząd podąża śladem niedawnych poprzedników siejąc w mediach dezinformację o efektywnym dialogu.

W odniesienu do  "Informacji Prasowej" wydanej przez Zarząd PKP CARGO S.A. z wczorajszego spotkania (26.06.24) informujemy, że nie znamy treści dokumentu mówiącego o odmowie uzgodnienia i podpisania przez związki zawodowe Porozumienia o zawieszeniu stosowania niektórych postanowień ZUZP.
Jeżeli Spółka jest w posiadaniu takiego dokumentu to prosimy o jego ujawnienie.

Wczorajsze spotkanie z Zarządem trwało 106 minut.  Przez ponad 60 minut rozmawialiśmy o sytuacji w spółce, gdzie związkowcy zwrócili uwagę Zarządowi na negatywne dla naszej firmy skutki bezmyślnego wysyłania pracowników na nieświadczenie pracy na "rympał" bez względu na to czy w danych lokalizacjach praca jest czy jej nie ma. 

Poprosiliśmy Zarząd, wzorem ostatnich lat, gdy spółka kilkukrotnie zmieniała się i były przeprowadzane procesy restrukturyzacyjne o przedstawienie związkom zawodowym planu naprawczego, który pokaże rzeczywiste efekty dla PKP CARGO S.A.  Przewodniczący FZZMK Grzegorz Samek, zażartował, że plan powinien przyjąć nazwę "YETI", ponieważ wszyscy o nim mówią, a nikt do dnia dziejszego go jeszcze nie widział... 
Po godzinie i kilku utarczkach słownych Pan Prezes Wojwódka opuścił salę tłumacząc że ma  ważne sprawy, pozostawiając na spotkaniu członka Zarządu Pana Pawła Miłka, który powiedział, że nie był wcześniej przygotowany na to, że Pan dr Wojewódka opuści spotkanie. Poinformował nas, że w związku z wcześniej zaplanowanymi zadaniami jego czas też jest mocno ograniczony i żebyśmy na przyszłym spotkaniu 3 lipca trochę mniej czasu przeznaczyli na sytuacje bieżacą, a więcej na pracę nad złożoną przez Zarząd propozycją. Spotkanie zostało zakończone o godzinie 12:16, ponieważ Członkowie Zarządu je opuścili.

Jak widać, to co opisujemy nie ma nic wspólnego z fake treścią podawaną w "Informacji prasowej". 

W związku z zaistniałą sytuacją  związki zawodowe  podkreślając wolę zawarcia Porozumienia, wystąpiły pisemnie do Zarządu PKP CARGO S.A. o udzielenie informacji niezbędnych do jego zawarcia.

Poniżej "Informacja prasowa" spółki. Ocenę pozostawiamy Państwu.

INFO PRASOWA 26 06_03jpg
INFO PRASOWA 26 06_02jpg
INFO PRASOWA 26 06_01jpg