Manifestacja OPZZ 22.09.2018 - krótka relacja

Manifestacja OPZZ 22.09.2018 - krótka relacja

Wszyscy razem ruszyliśmy walczyć o lepsze warunki pracy pod sztandarem „POLSKA POTRZEBUJE WYŻSZYCH PŁAC”. Pokazaliśmy rządowi, że mamy dość nierównego traktowania partnerów społecznych, łamania dialogu społecznego, niskich płac i emerytur oraz wielu innych. Pokazaliśmy, że jako OPZZ jesteśmy największą konfederacją związkową w Polsce i każda władza musi się z nami liczyć.
IMG-20180923-WA0009jpg

Manifestacja rozpoczęła się na placu Trzech Krzyży w Warszawie. Z Podstawionej platformy grzmiały płomienne przemówienia związkowców, którzy głośno mówili, że mają dość dyskryminacji znaczenia związków zawodowych, niskich płac, łamania praw pracowniczych i wielu innych.

Po tych wydarzeniach manifestacja ruszyła. Byli z nami przedstawiciele wszystkich branż zrzeszonych w OPZZ:

Górnictwo i Energetyka, Przemysł, Oświata i Nauka, Usługi Publiczne, Transport, Budownictwo i Przemysł Drzewny, Handel, Usługi, Kultura i Sztuka


IMG-20180923-WA0008jpg
Trasa Manifestacji rozciągała się od placu Trzech Krzyży przez plan Na Rozdrożu wprost pod Kancelarie Prezesa Rady Ministrów. Podczas przemarszu 20 tysięcy gardeł wykrzykiwało hasła nawołujące do poprawy warunków pracy. Czytane były wszystkie postulaty OPZZ. Wiele z nich przedostało się głośnym echem do mediów.
Dotarliśmy. „Panie Premierze przyjechaliśmy do Pana, a Pana nie ma! Boi się Pan swoich wyborców??” – Pytał Przewodniczący OPZZ Jan Guz

Po wystąpieniach przedstawicieli różnych branż, przyszedł czas na złożenie petycji do Premiera. Premierze – gorąco wierzymy w to, że przeczyta Pan treść tego, co chcemy Panu przekazać! Że nie będzie Pan obojętny i pochyli się nad naszymi problemami.

IMG-20180923-WA0007jpg