Pożegnaliśmy Leona

Pożegnaliśmy Leona

W dniu 26 lutego 2017 roku na Cmentarzu Prawosławnym w Czeremsze pożegnaliśmy naszego drogiego przyjaciela Leona Kupryciuka. Na uroczystości przybyły poczty sztandarowe i przedstawiciele organizacji związkowych zrzeszonych w FZZMK z całej Polski.
Leon na zawsze pozostanie w naszych sercach.Stojąc nad trumną Przewodniczący FZZMK Grzegorz Samek pożegnał Leona tymi słowami:

"Leon. To nie tak miało być . Nie tak umawialiśmy się. Umówiliśmy się na uroczyste obchody XX lecia Federacji Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych, organizacji w której tak aktywnie działałeś od pierwszych lat jej powstania. Uroczystości  zapewne się odbędą ale już nie będą takie same. Już wspólnie nie zaśpiewamy przy biesiadnej ławie, już nie zaintonujesz nam kolędy na Boże Narodzenie , a my już nigdy nie zobaczymy Twojej uśmiechniętej i zawsze pogodnej twarzy.

Będzie nam Ciebie brakowało Lonia.

Pogrążeni w smutku stoimy nad Twoją mogiłą, wspominając te wszystkie chwile kiedy byłeś wśród nas. Wspominamy człowieka dobrego , uczciwego gotowego zawsze do niesienia pomocy innym. Człowieka który godnie przeżył swoje nie długie przecież życie.

Zastanawiamy się czy dobry Bóg musiał tak szybko cię wezwać . Pewnie tak. Wierzymy głęboko, że w miejscu do do którego cię wezwał niema bólu, cierpienia i codziennych trosk a dobry bóg przywita cię z radością tak jak wita się zacnego gościa. Leon swoim życiem dałeś świadectwo jak należy przez nie przejść. Ty już doszedłeś, my jeszcze idziemy. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci .

Żegnaj przyjacielu.

W imieniu Federacji Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych Żonie, Synom i całej rodzinie składam wyrazy współczucia z powodu śmierci Leona. Niech odpoczywa w spokoju."

p1060581copyjpgp1060593copyjpgp1060594copyjpgp1060601copyjpgp1060603copyjpgp1060607copyjpgleonbwjpg