W wieku 69 lat zmarł Edward EDI Baldys

W wieku 69 lat zmarł Edward EDI Baldys

W wieku 69 lat zmarł Edward EDI Baldys - leszczyński fotograf, fotoreporter, muzyk, wodzirej, a przede wszystkim dla uczestników Europejskiego Dnia Maszynisty człowiek, bez którego nasze spotkania w Boszkowie nie mogły się odbyć. W tym roku 5 września jak zwykle fantastycznie zrobił oprawę dla naszych uroczystości z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty, wspólnie śpiewaliśmy i bawiliśmy się z Edkiem. Przed ponad tygodniem świętował swoje kolejne urodziny na niezwykle aktywnej emeryturze. W piątek trafił do szpitala, gdzie zmarł w nocy 25 września.

Baldys_1_1jpg

Edward Baldys był wulkanem energii. Jego pojawienie się na imprezach z nieodłącznym aparatem fotograficznym, było zawsze nierozerwalnie związane z uśmiechem, żartem i pozytywnymi emocjami. Znajdował czas na rozmowę, często przerywaną witaniem się z niezliczoną grupą znajomych. Bo znali go wszyscy.

W latach 70-tych był aktywnym twórcą leszczyńskiej sceny muzycznej. Śpiewał między innymi w zespole Patent. Udzielał się w Teatrze Satyryków. Później przez wiele lat był DJ-em i wodzirejem tworząc doskonale zapamiętaną postać ,,Edy Bady''. Imprezy prowadził cały czas - to był jego żywioł.

Przez wiele lat pracował także jako fotoreporter dla gazety ABC. Był z nią nierozerwalnie kojarzony i choć od kilkunastu miesięcy korzystał z emerytury, ciągle aktywnie wspierał redakcję. Nie mógł bez tego żyć. 17 września cieszył się ze swoich 69 urodzin. 
Edi na zawsze pozostanie w naszej pamięci.