Województwo dolnośląskie nie chce być już udziałowcem w spółce Przewozy Regionalne. Radni sejmiku zlikwidują miejsca pracy?

Województwo dolnośląskie nie chce być już udziałowcem w spółce Przewozy Regionalne. Radni sejmiku zlikwidują miejsca pracy?

Województwo dolnośląskie nie chce już być udziałowcem w spółce Przewozy Regionalne. Ma tam 3 procent udziałów. Dlatego sejmik dolnośląski podjął podczas sesji  w dniu 28 listopada 2019 uchwałę, która upoważnia władze województwa do prowadzenia rozmów. Ich finałem ma być zbycie tych udziałów.
Przewozy Regionalne planują przekształcić się ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Dzięki temu spółka może sięgać po środki z unijnych dotacji np. na modernizację i wymianę taboru. Województwo dolnośląskie, tak jak pozostałych 15 samorządów wojewódzkich, ma w PR swoje udziały. Tyle że ich już nie chce i domaga się za nie od spółki 17,5 mln zł.
Związkowcy z Przewozów Regionalnych zorganizowali pikietę przeciwko takim działaniom i wystosowali do Radnych Sejmiku List Otwarty:
pr wrocjpg

pr wroc_01jpgIMG_20191128_122144jpg

Wiceprzewodniczący FZZMK w spółce Przewozy Regionalne Robert Bednarek  podczas obrad sejmiku.

Sejmik województwa dolnośląskiego na posiedzeniu w dniu 28 listopada podjął  następującą uchwałę:


uchwaa sejmiku dolnojpg
uchwaa sejmiku dolno_01jpg
uchwaa sejmiku dolno_02jpg